Transmetuar më 07-03-2018, 18:53

Një formë e çuditshme në formë trekëndëshi është vërejtur në Hënë, duke përhapur teori të konspiracionit se sateliti i vetëm i Tokës është një bazë e UFO-ve.

Pamjet amatore thuhet se kanë xhiruar një UFO në formë trekëndëshi në Hënë.

Pamjet tregojnë objektin duke fluturuar dhe kjo nuk mund të shpjegohet nga skeptikët, shkruan Daily Mail.

Pamjet e çuditshme janë publikuar në kanalin e You Tube, Secure Team 10, sipas të cilit janë hije e një “objekti fluturues”, që kalon mbi sipërfaqen e Hënës.

Pamjet e astronautit amator ende nuk janë identifikuar. /k.k/noa.al/