Digjet flamuri shqiptar në Maqedoni, asnjë reagim zyrtar
Transmetuar më 28-02-2018, 19:59

Duke shprehur kundërshtinë e tyre për ligjin e gjuhëve, një grup qytetarësh protestuan dje në rrugët e Shkupit, në Maqedoni.

Ata reaguan përmes thirrjeve drejtuar qeverisë, por një veprim i rëndë u vu re në mesin e tubuesve.maqedoni-1Në një moment u pa të digjej flamuri i Shqipërisë, dhe kjo është e pakuptueshme se përse ka ndodhur.

Po ashtu, përveç këtij episodi, protestuesit qëlluan me gurë e sedne të forta në drejtim të ministrisë së Brendshme të Maqedonisë.

Por ajo që është e çuditshme, ka të bëjë me faktin se Tirana zyrtare ka heshtur përballë këtij incidenti, duke mos mbajtur asnjë qëndrim. /k.k/noa.al/

Loading...