Transmetuar më 26-02-2018, 17:48

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: me të dashurin/ën tuaj, mos u bëni tepër të ashpër dhe gjykues. Duke vepruar kështu, ju rrezikoni ta mbyllni atë si një iriq. Yjet shpallin një javë plot surpriza, ku nuk lënë pas as ngjarjet e papritura. Planetët janë rregulluar në mënyrë të favorshme për ata që janë të interesuar të heqin vetveten nga foleja e prindërve dhe të fillojnë bashkëjetesat ose të planifikojnë hapin e madh. Beqarët do të rizbulojnë kënaqësinë e joshjes pas ditëve të mërzitjes dhe grindjes. Priten dashuri verbuese! Venusi jep takime të mëdha, të denja për t'u jetuar.

Puna: ambicia, kërkimi për afirmimin personal çon në shtigje të pashkelura, që nuk janë rrahur deri më tani. Ju do të keni mjaft kohë dhe energji për të investuar në investime të reja dhe fitimprurëse dhe ata që kërkojnë një profesion do të shohin shumë dyer të hapura. Do të ketë shumë lëvizje përreth jush, duke u kujdesur që të mos keni stres ose lodhje. Mundësitë për ndryshim janë të rëndësishme për ata që duan të rinovojnë biznesin e tyre ose të ndryshojnë vendet e punës.

Demi

Dashuri: me partnerin/en, ju do të jetoni momente pasioni, atmosferë intriguese dhe të karakterizuar nga pjesëmarrja maksimale. Shumë marrëdhënie afatgjata do të jenë në gjendje të stabilizohen falë një klime me konotacione të forta romantike. Beqarët do të jetë gati për të filluar histori të reja dhe do të kenë një dëshirë të madhe për të rënë dashuri. Ata që kanë përjetuar një zhgënjim të hidhur në lëkurën e tyre, do të kenë mundësinë të zbulojnë një të vërtetë të re. Rastësitë e pashpjegueshme, do të krijojnë kushte për takime shumë të dobishme.

Puna: javë intensive, plot surpriza dhe qëllime të mira. Do të mblidhen propozimet për punë për të kapur dhe mirëpritur reagimet për ata që duan të vendosen në vende të huaja dhe të fillojnë aventura të reja profesionale. Ndjenja praktike dhe dinake do t'ju çojë shumë larg. Do të ketë objektiva për t'u rishikuar dhe rivlerësuar, zgjedhjet profesionale që duhet të ndërmerren në një kohë të shkurtër para se të mund të zhduket. Analizoni mirë një situatë që kërkon përpjekje dhe sakrifica. Vlerësoni të gjitha pro dhe kundrat me ndihmën e ekspertëve.

Binjakët

Dashuri: Është koha për të marrë “hakun” që qielli armiqësor i muajve më parë nuk ju ka dhënë deri më tani. Ndërmarrës dhe interesantë, ju do të jeni në gjendje të thyeni zemrën e atyre që ju pëlqen dhe e bukura është se ju mund të filloni marrëdhënie premtuese dhe të qëndrueshme. Ata që janë në çift do të duhet të tregojnë veten më të pranishëm dhe të mos jenë tepër pretenciozë në lidhjen e tyre. Dëgjoni nevojat e partnerit/es dhe përpiquni të kuptoni motivet e "jo" së tij të vazhdueshme. Një marrëdhënie që deri në këtë moment ka paraqitur veten të luhatshme do të fillojë drejt një faze të formalizimit. Mërkuri stimulon dialogun.

Puna: koha e mirë për të bërë aleanca dhe marrëveshje të reja, ose për të filluar një investim të vogël. Horoskopi njofton se, aq dinamik sa ju jeni, nuk do të jetë e vështirë për ju të studioni lëvizje të reja. Në zyrë, tensionet bëhen më të mprehta nëse nuk planifikoni mirë aktivitetet tuaja, veçanërisht nëse jeni në një mjedis të ri. Kjo përzierje planetare e kësaj jave bën komunikim të përhershëm, rrit shumë dhe kreativitetin. Frika nga bërja e gabimeve mund të ngadalësojë synimet tuaja ose të krijojë "sherre" gjatë ndonjë interviste. Kapërceni frikën e mosveprimit të saj duke u fokusuar në aftësitë tuaja më të mira.

Gaforrja

Dashuria: analizoni qartë ndjenjat tuaja, komunikoni frikën tuaj me të dashurin/ën, me një mik, pa menduar për gjykimin. Një sekret i zbuluar më në fund do t'ju bëjë të ndiheni më të lehtë. Erosi, pavarësisht nga disa reagime të vogla, ju jep një periudhë emocionuese, plot me surpriza të bukura. Impulsiviteti mund të luajë shaka të këqija. Kush është vetëm do të duhet të lëvizë në mënyrë që të mos humbasë raste të rëndësishme. Pranoni ftesat, takoni njerëz të rinj... qielli garanton surpriza të këndshme.

Puna: do të keni vendime për të marrë, pak shqetësime që do t'i bëjnë netët tuaja të trazuara, që do të bëjnë të ndiheni të shqetësuar. Çdo gjë kalon. Është e panevojshme të alarmohesh për pak kohë. Zbutni kontrastet në zyrë duke u fokusuar te diplomacia. Kjo nuk do të jetë e lehtë për t'u aplikuar, por është ndër zgjidhjet më të mira për të punuar në mënyrë paqësore dhe pa tension. Përfitoni nga zgjuarsia juaj për të rishikuar programet dhe strategjitë. Mendja, pavarësisht nga gjithçka, mbetet e kthjellët dhe aktive.

Luani

Dashuri: ata që duan të ndryshojnë një situatë sentimentale, nuk do të kenë mënyrë të veçantë për ta bërë këtë. Venusi, me pjesëmarrjen e Mërkurit, e bën dialogun të kënaqshëm dhe sqarues. Kthimi dhe takimet magjike të papritura nuk mund të përjashtohen. Ka nga ata që do të gjejnë dashuri dhe të cilët, në vend të kësaj, do të mbyllin një histori të mbingarkuar me dyshime dhe pasiguri. Yjet njoftojnë një javë plot surpriza edhe për “gjuetinë” plot aventura të beqarëve. Përfitoni nga rrjetet sociale për të forcuar një miqësi. Yjet rekomandojnë të besoni vetëm te miqtë më të afërt për të shmangur thashethemet e panevojshme.

Puna: Mundësitë e papritura të krijuara nga Urani do t’ju ndihmojnë për biznesin. Ka nga ata që duan të ndryshojnë drejtimin, por kanë frikë të bëjnë gabime; megjithatë, do të studiojnë lëvizje të reja fituese për të amazuar shefin ose për të fituar klientë të rinj. Financat nuk duket se nxisin probleme të veçanta, por yjet rekomandojnë që të mos kryeni shumë shpenzime. Saturni ju lejon të bëni hapa të mëdhenj përpara, si për shembull, të konsolidoni më tej një projekt.

Virgjëresha

Dashuria: si në shumë fusha të jetës, madje edhe në dashuri mund të lindin keqkuptime të vogla që errësojnë mendjen e shumë të lindurve të kësaj shenje. Në veçanti, konfuzioni do të mbretërojë te çiftet e hapura, duke krijuar ndërhyrje, duke nxjerrë dallime mes pikëpamjeve. Të lindurit e Virgjëreshës duan të kenë gjithçka nën kontroll dhe klima e tensionuar e këtyre ditëve do të ushqejë disponimin dhe pikëllimet. Për fat të mirë, çdo gjë kalon dhe veçanërisht nëse ndjenja është e sinqertë dhe e thellë, stuhia së shpejti do të hapë rrugën për një qiell të pastër. Beqarët do të ndjehen shumë të vlerësuar dhe të dëshiruar ... të kujdesshëm për të mos u dukur arrogantë.

Puna: mos e mbingarkoni veten tuaj dhe mos lini vend për gjykimin e kolegëve tuaj. Atmosfera në mjedisin e punës është shumë e tensionuar ... shikoni atë që thoni. Përkundër kësaj, ju do të jeni në gjendje të vendosni rendin në të gjitha situatat që e kërkojnë atë. Neptuni krijon njëfarë pasigurie të vogël që Jupiteri, planeti i Pasurisë, me dhuratat e tij të papritura do të përpiqet ta zbusë. Apeloni aftësitë tuaja dhe mbi të gjitha, me vendosmërinë tuaj për të kaluar në mënyrë brilante një intervistë. Ndoshta, nuk është koha e duhur për të filluar investime të reja.

Peshorja

Dashuria: shtëpia do të jetë skena e grindjeve dhe diskutimeve me të dashurin i cili, me favor të planetit, do të ketë shansin të shkrihet si bora në diell. Horoskopi shpall një periudhë shumë komplekse për çështjet e zemrës. Shumë Peshore do të gjejnë veten në vështirësi dhe do të shohin ekuilibrin e tyre plotësisht të zhytur dhe transformuar nga një ndryshim që do të ndodhë në fushën sentimentale. Ju do të keni nevojë për konfirmim të vazhdueshëm dhe siguri. Mos lejoni që të jeni të tronditur nga emocionet. Zemrat e vetmuara, nëse kanë për qëllim të vendosin themelet për marrëdhënie të qëndrueshme, nuk duhet të mbyllen në mënyrën e tyre të arsyetimit.

Puna: mirëpritni idetë e bashkëpunëtorëve tuaj. Mos e humbisni veten në rekrutime të padobishme që nervozizmi i këtyre ditëve mund të përforcohet për fat të keq. Në kokë ju transmetoni ashpërsi dhe stabilitet. Për të dhënë një shtysë dhe forcë për aktivitetin tuaj, shmanguni duke u ndalur në detajet e parëndësishme dhe të panevojshme. Shumë nga qëllimet që ju keni vendosur për të arritur në muajt e mëparshëm janë gati të realizohen. Mos u dorëzoni.

Akrepi

Dashuria: Do të ketë kthesa pozitive për ata të lindur të cilët kanë përjetuar një zhgënjim ose një ndarje që ende ju dhemb. Venusi ndihmon zemrën që gjithçka të kalojë më shpejt. Kujdes nga ata që u besojnë ndjenjave tuaja më të thella: një mik i rremë mund të bëjë më të mirën e një loje të keqe. Mërkuri e bën dialogun magjepsës. Vlerësoni nëse historia e dashurisë që jeni duke jetuar ende është e vlefshme për të vazhduar. Yjet zbulojnë për beqarët se është një kohë e mirë të përpiqen të bëjnë paqe të vjetër ose të përdorin komunikimin si një instrument joshjeje.

Puna: ata që janë në kërkim të punës duhet ta shpërndajnë programin e tyre sa më shumë që të jetë e mundur dhe të përdorin të gjitha mjetet në dispozicion për t'u bërë të njohur. Karriera është në gjendje t'ju japë kënaqësi të mrekullueshme. Do të ketë çmime, promovime dhe vlerësime që do të mbushin energjinë tuaj. Pavarësisht nga gjithçka, do të ketë vendime të pavullnetshme. Ka nga ata që nuk do të dinë se çfarë vendimi duhet të marrin. Marsi ju ndihmon që të hiqni qafe kurthet burokratike dhe të kini sukses në negociata.

Shigjetari

Dashuria: Venusi, duke ndriçuar në qiellin tuaj, zbukuron ditët, inkurajon takime magjike. Ata që janë vetëm mund të mbështeten në shtytjen e favorshme të planetit për të jetuar flirtime intensive, për të bërë arritje premtuese. Tranzitet sjellin stimuj interesantë për të gjetur fjalët e duhura, për të rrëfyer ndjenjat e tyre dhe mbi të gjitha të ndihmojnë për të deshifruar qëndrimet e paqarta dukshëm të një personi i cili në realitet nuk ka sy për ju. Çiftet e mirë-testuar, do të jetojnë ditë të qeta, ku do të ketë momente të mirëkuptimit. Një ndjenjë që është ngrohur për shkak të dallimeve familjare ose çështjeve të jashtme do të ketë një mënyrë për t'u rikthyer.

Puna: një çështje ligjore që është veçanërisht e dashur për ju, më në fund do të gjejë një zgjidhje të lumtur. Në zyrë, ju do të jeni në gjendje të vendosni zgjidhje praktike për të zgjidhur problemet në kohë rekord. Periudhë intensive, e mbushur me lajme për ata që dëshirojnë të punojnë në sektorin e turizmit. Marsi jep kënaqësi dhe garanci të reja. Ndiqni synimet tuaja me qëndrueshmëri dhe vendosmëri. Ju do të shpërbleheni. Financat, do të jenë pikat tuaja të forta dhe do të hapin rrugën për investime të reja!

Bricjapi

Dashuria: panorama astrale është shumë e favorshme dhe ju lejon të përjetoni jetën e përditshme me entuziazëm. Çiftet do të kenë një dëshirë të madhe për të hartuar plane për të ardhmen. Venusi ndihmon në konsolidimin e lidhjeve nëpërmjet arritjes së një ekuilibri të ri, të favorizuar edhe nga stabiliteti më i madh në fushën e punës. Beqarët, nga ana tjetër, mund të bëjnë disa gabime në vlerësim. Ne nuk mund të përjashtojmë atraksionet fatale që do të dalin nga pasionet e zjarrta për tu eksploruar. Mërkuri kërkon që të mos bëni shumë pyetje dhe të kërkoni sqarime nga një mik që kishte humbur për shkak të ndërhyrjes së familjes.

Puna: do të keni të gjitha kredencialet për të fituar. Energjitë psikofizike janë të shkëlqyera dhe së shpejti ju do të ngjiteni në një sukses të dëshiruar prej shumë kohësh. Të besueshme dhe të përpiktë, ju do të keni besim te detyra të reja. Vlerësoni me kujdes, pa dhënë përgjigje të nxituara ose rrethanore. Perspektiva të shkëlqyera për fillimin e aktiviteteve të reja. Marrëveshjet dhe negociatat do të takohen me mbështetjen e yjeve.

Ujori

Dashuria: miqtë përfaqësojnë një familje të dytë për ju dhe në këtë kontekst partneri/ja juaj mundtë lihet disi në harresë. Shumë çifte më në fund do të mund të realizojnë një ëndërr: martesa apo bashkëjetesa. Ata që janë vetëm mes një argëtimi dhe tjetri, mund të bien seriozisht në dashuri. Ata që janë kthyer nga një zhgënjim do të kenë mundësinë të thellojnë njohjet e reja. Nga ana tjetër, kush ka përjetuar një shkëputje momentale, do të ballafaqohet me një udhëkryq: të pranojnë gabimet e tyre me pjekuri ose të ankohen përsëri?

Puna: Perspektiva të favorshme për ata që kërkojnë një punë ose duan të bëjnë ndryshime të rëndësishme në biznesin e tyre. Financat janë të qëndrueshme, jo në rritje. Duhet të vazhdoni me kujdes dhe të kontrolloni hyrjet dhe daljet shumë mirë. Në zyrë, do të dalin garat që do të krijojnë ankth dhe agjitacion. Përqendrohuni në aspiratat tuaja dhe mos u dekurajoni nga kritikat e kolegëve ziliqarë. Planetët ju nxisin të prisni për kohë më të mira.

Peshqit

Dashuria: lidhjet e karakterizuara nga mosinteresimi do të fillojnë një fazë të re. Ato do të bëhen të qëndrueshme, të gatshme për të rezervuar surpriza të bukura. Nga mediat sociale, ftesa të papritura do të vijnë nga një person i interesuar për t'ju njohur më mirë. Pushtimet nga ndjenja e fortë erotike do të japin një farë mirësjelljeje dhe gëzimi për zemrat e vetmuara që, muaj më parë, kanë përjetuar një periudhë pak të komplikuar në kuptimin e ndjenjave dhe emocioneve. Ata që janë në çift duhet të shmangin viktimizimin me të dashurit dhe të kujdesen për nevojat e tyre me ëmbëlsi. Keqkuptime dhe grindje të lehta, kryesisht të nxitura nga emocionaliteti i tepërt.

Puna: dëshira për të ndryshuar klimën në punë është kaq e madhe dhe mund të shkaktojë disponim të keq dhe pakënaqësi që do të trishtojnë mendjen tuaj, duke ju bërë të shqetësuar dhe të pakënaqur. Horoskopi zbulon se yjet, megjithatë, janë rregulluar në mënyrë shumë të favorshme në qiellin tuaj dhe ju ndihmojnë të keni sukses dhe të arrini, të gjitha qëllimet e vendosura. Jupiteri forcon ambiciet tuaja dhe ju inkurajon që të përmirësoni gjithnjë e më shumë punën tuaj ose të ndërmerrni studime të reja. Marsi ju bën aktiv dhe dinamik, të gatshëm të reagoni ndaj pengesave./b.l/noa.al/