Transmetuar më 22-02-2018, 15:11

Shumë shqiptarë, kudo që jetojnë, zgjedhin që të pushojnë pse të kalojnë një pjesë të pushimeve të tyre verore, në plazhet e ishujve grekë.

Mijëra emigrantë shqiptarë në Kanada dhe SHBA, edhe pse përballen me shumë orë udhëtim, zgjedhin thuajse çdo vit Korfuzin dhe ishuj të tjerë të vendit fqinjë, për të kaluar disa ditë në plazhet e rralla që gjenden atje.

Për shqiptarët që jetojnë në Itali, kjo bëhet më e thjeshtë pasi kompania e njohur, Ventouris Ferries, mundëson udhëtime të përditshme me tragetët e saj më të mirë dhe komodë.

E për më tepër, një ofertë tunduese për ata që duan të udhëtojnë nga porti italian i Barit drejt disa destinacioneve greke dhe sidomos për ata që kanë pasion të dyfishtë, lundrimin dhe pushimet.

Duke prenotuar bileta deri më 28 shkurt 2018, përfitoni deri në 40 për qind zbritje nga çmimet e rregullta.

Në këtë mënyrë, mund të prenotoni pushimet verore për në Greqi e të shijoni ishujt jonianë të cilësuar nga ekspertët botërorë të turizmit si ndër plazhet më të mira dhe më të bukura të globit.

Kompania Ventouris Ferries, informon se ofron udhëtime direkte të përditshme nga Bari për në Korfuz, Igumenicë, Kefalonia dhe Zakinthos.

E pra, nëse jetoni në Itali dhe plani juaj është të pushoni në Greqi, ashtu si miliona turistë nga mbarë bota, mund ta bëni këtë duke përfituar uljen e konsiderueshme deri në fund të këtij muaji.

Prenotoni tek agjencia juaj e udhëtimeve, ose më thjesht akoma, me një klikim në faqen zyrtareVentouris Ferries që e gjeni këtu, dhe gjithçka gati për të shijuar pushime të mbara. /noa.al/