Transmetuar më 19-02-2018, 16:51

Ky është horoskopi për ditën e martë, 20 shkurt 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Një periudhë e komplikuar për shumë të lindur të Dashit, ata që po kalojnë një krizë të brendshme në çift do të duhet të marrin kohë dhe të shmangin përfundimet e nxituara. Një ditë plot lajme për beqarët, shumë prej jush do të jenë të gatshëm të përjetojnë emocione të reja. Ambicia dhe dëshira për të ndjekur projekte të caktuara kthehen te ju. Propozime hyrëse të kënaqshme!

Demi

Sot ju mund të jeni mjaft të hutuar dhe të mos kuptoni se çfarë po ndodh nën hundën tuaj derisa të jetë tepër vonë. Kujdesuni për marrëdhënien me partnerin/en! Marsi inkurajon beqarët  për të marrë iniciativën dhe për të përfituar nga lajmet interesante që vijnë. Shumë kënaqësi në ambientin e punës do të bëjnë që ju të harroni lodhjen dhe të gëzoni sukseset.

Binjakët

Me hënën në shenjën tuaj, disponimi është i ndritshëm dhe ju lehtëson në zgjidhjen e problemeve në marrëdhëniet emocionale. Filloni të flisni me partnerin/en tuaj për të parandaluar që problemet e vogla të mos bëhen të mëdha. Beqarët sot mund të bëjnë takime intriguese që do të sjellin ndjenja të thella. Një ditë pozitive për ata që kanë hyrë në një rrugë të re karriere ose që kanë një aktivitet të pavarur.

Gaforrja

Venusi ndihmon çiftet të ndajnë momente magjike. Pasioni është në qiellin tuaj dhe do të nxisë ngritjet dhe rikuperimet në të gjitha marrëdhëniet, për sa kohë që ju dëshironi! Beqarët mund të mbështeten në tërheqjet e tyre për të jetuar përvoja të reja premtuese. Mos u dekurajoni nga pengesat që hasni por lëreni veten të lirë nga instinktet tuaja në lidhje me vendimet profesionale.

Luani

Sot do të jeni shumë reflektues dhe do të jeni në gjendje të analizoni një situatë sentimentale që është e rëndësishme për ju. Mos i jepni rëndësi xhelozisë, dhe jetoni një ditë të bukur. Zemrat e vetmuara do të duhet ta lënë veten të lirë nëse duan të ndryshojnë statusin. Urani dhe Hëna do t'ju ndihmojnë të sillni rendin me ide dhe qëllime profesionale.

Virgjëresha

Çështjet sentimentale janë duke u zhvilluar në favorin tuaj. Kohë e mirë për të zgjidhur çështjet në pritje dhe të sqarohen njëherë e përgjithmonë me miqtë dhe familjen. Beqarët mund të takohen me një mik të vjetër, dhe kjo do ju sjellë disa ndryshime. Aftësia juaj për të planifikuar dhe kontrolluar do të jetë një ndihmë e madhe në zgjidhjen e çështjeve profesionale.

Peshorja

Në familje mund të lindin diskutime që do të krijojnë konflikte. Sot jeni të tensionuar, nervoz dhe të pavendosur, ndoshta është më mirë të lini të vendosë partneri/ja. Beqarët mund të bëjnë njohje të ëmbla, Marsi ndez zemrat tuaja. Jeta në vendin e punës mund të jetë e vështirë, por në kthim shpërblimet ekonomike do të jenë shumë të dobishme.

Akrepi

Yjet shpallin një ditë pozitive për ndjenjat dhe ndërtimin e marrëdhënieve të forta dhe të qëndrueshme. Shumë nga shenjat do të konsiderojnë seriozisht bashkëjetesën. Zemrat e vetmuara në kërkim të ndjenjave të vërteta do të gjejnë dashuri të vërtetë! Dita nuk do të jetë shumë emocionuese në punë dhe do të duhet të përballesh me disa pengesa. Nga pikëpamja ekonomike, nuk parashikohen rreziqe.

Shigjetari

Do të jeni të butë dhe sensual dhe nuk do të humbisni asnjë shans të vetëm për të bërë një shkelje në zemrën e të dashurit/ës. Me bukurinë tuaj do të jetë e vështirë të thuash jo! Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të jetojnë flirte të forta madje edhe nëse nuk kanë jetëgjatësi, por ... çdo gjë mund të ndodhë! Ditë vendimtare e karrierës. Shumë prej jush do të kenë shpërblimin e duhur për vështirësitë e hasura në periudhën e fundit.

Bricjapi

Erosi te yjet dhe emocione unike për ata që janë në një marrëdhënie. Pak pas sqarimeve të një sërë keqkuptimeve duket se i riktheheni jetës së lumtur! Beqarët mund të përfitojnë nga shumë mundësi të bukura për të përjetuar histori të shkurtra dashurie, por të mbushura me shumë angazhime. Keqkuptimet në vendin e punës do t'ju shqetësojnë. Mbani kontroll në marrëdhëniet me kolegët.

Ujori

Pajtimet e ardhshme por edhe pasionet e papritura shqetësojnë menaxhimin e përditshëm. Vështirë për të rifituar kontrollin, do të keni sukses vetëm nëse jeni me të vërtetë të interesuar. Horoskopi fton beqarët të dalin nga koha gri ku janë përfshirë dhe të takojnë miqtë. Do të ketë ndryshime në sferën profesionale, gjë që mund t'ju çojë në arritjen e synimeve të papritura.

Peshqit

Çrregullimet dhe xhelozitë mund ta karakterizojnë këtë ditë që nga fillimi. Përfundojeni atë me një përqafim të ngrohtë për gjysmën tuaj të zemrës dhe përpiquni të qetësoni shpirtrat. Beqarët mund të konsolidojnë një miqësi dhe ndoshta ta kthejnë atë në diçka më intensive. Përpjekje të mëdha për një projekt, por nëse e kuptoni se nuk ka shanse për sukses, hiqni dorë./b.l/noa.al/