Transmetuar më 17-02-2018, 15:20

Ky është horoskopi për ditën e diel, 18 shkurt 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Fazë reflektimi, asgjë e rëndësishme për jetën private, përveç atyre që nuk i kanë rezistuar thirrjes së një tundimi. Nuk ka lajme të mira. Beqarët do të duhet të përdorin ato rezerva të energjisë që ju kanë mbetur për të bërë për vete një person. Sot do të keni mundësinë e duhur për të hequr një pengesë që pengon karrierën tuaj profesionale.

Demi

Venusi është në shenjën e Peshqve, dhe më në fund edhe ju do të keni mundësitë tuaja për lumturi. Është koha e duhur për të treguar ndjenjat për të dashurin/ën tuaj. Emocione të reja edhe për beqarët, një miqësi mund të kthehet në dashuri. Mund të jetë diçka e qëndrueshme. Trego veten se si je në punë. Eprorët do të jenë entuziastë për këtë.

Binjakët

Sot, përpiquni të mbani ekuilibrin dhe të mos lini pas dore personat tuaj të zemrës. Ju do të gjeni veten të rrethuar nga ndjenjat që nuk i njihni më parë. Nëse jeni vetëm vazhdoni të jeni optimist, së shpejti do të ketë lajme të mira. Mendja juaj do të punojë me shpejtësi të plotë dhe ju mund të fitoni ide dhe zgjidhje që mund të ndryshojnë jetën tuaj.

Gaforrja

Do të jetë një e diel e rëndësishme: Dielli, Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë në shenjën e Peshqve dhe do ndriçojnë jetën tuaj me ëmbëlsi! Ju do të filloni të ëndërroni dhe të bëni plane për të ardhmen. Zemrat e vetmuara do të kenë mundësi të mira për të realizuar planet e tyre të jetës. Dita do të jetë sfiduese, do të përpiqeni të organizoni angazhimet pa mundim dhe ankth.

Luani

Disa Luan do të hutohen nga qëndrimi i papritur i partnerit/es. Mundohuni të mos i jepni shumë peshë asaj që nuk ka. Beqarët mund të llogarisin takime interesante sot, të mundshëm edhe për të krijuar lidhje! Me planetët e shpejta në kampin e tetë, ambicia dhe shija e sfidës rritet. Kujdes, megjithatë, duhet të vlerësoni mirë rrezikun me të cilin mund të përballeni në punë.

Virgjëresha

Dyshimet dhe paqartësitë ju sulmojnë sot. Jini të sinqertë dhe mos kini frikë të flisni hapur me partnerin/en për problemet tuaja. Duke komunikuar ju mund të zgjidhni gjithçka! Yjet kanë lajme të shkëlqyera edhe për beqarët. Ritmi i shpejtë i punës mund të shkaktojë keqkuptime me kolegët. Bëni kujdes në ato që thoni dhe ruani qetësinë.

Peshorja

Më në fund jeni në një nga ato ditët e mira ku mund të kërkosh më shumë nga vetja dhe të tjerët. Ndiqni zemrën dhe ndjenjat këtë të diel! Ata që janë vetëm do të duhet të shfrytëzojnë imagjinatën për të organizuar një mbrëmje të bukur! Në punë do arrini të sqaroni keqkuptimet me bashkëpunëtorët tuaj dhe gjithçka do të ecë mirë.

Akrepi

Mundohuni të mos bëni gabime që të mund të pendoheni dhe të dëgjoni këshillën e atyre që ju duan. Disa nga sjelljet tuaja nuk mund të pëlqehen nga partneri/ja. Beqarët do të kenë pak dëshirë për të dalë dhe të njohin njerëz të rinj. Është koha për të treguar veten në ambientin e punës dhe të përfitoni prej tyre.

Shigjetari

Retë e zeza mblidhen në fushën tuaj të katërt astrologjike, atë të shtëpisë, të familjes, të sferës private. Ju do të vini re një vështirësi të caktuar në të kuptuarit, veçanërisht nga partneri/ja. Mbrëmje e këndshme për beqarët, falë miqve dhe Hënës në shenjën tuaj. Në punë jini të durueshëm me ata që ju rrethojnë, buzëqeshni dhe sigurohuni që gjithçka do ecë mirë.

Bricjapi

Inteligjenca nuk ju mungon dhe do t'ju japë mundësinë të mbuloni një situatë mjaft të komplikuar. Kush është në çift, bën mirë të dëgjojë me vëmendje partnerin/en. Beqarët sot do të ndjejnë një ndjenjë rebele dhe do të hedhin veten në situata të komplikuara. Në punë do të jeni i patëmetë dhe shumë i besueshëm. Ju do të plotësoni të gjitha praktikat që ju janë besuar.

Ujori

Sot jeni pushim, kështu që përpiquni t'i kushtoni vetes gjëra që ju bëjnë të kënaqeni pa u acaruar. Ndani pasionet dhe interesat me të dashurin/ën tuaj. Nëse jeni vetëm, një miqësi që keni menduar se ishte sipërfaqësore, do t'ju mundësojë një lëvizje të papritur. Sot do dëgjoni lajme të rëndësishme edhe në frontin e punës, por para se të pranoni, përfundoni atë që sapo keni filluar.

Peshqit

Do të jeni plot angazhime dhe do të kaloni pak kohë me partnerin/en tuaj. Një keqkuptim i vogël mund të ndryshojë ditën, por në mbrëmje gjithçka do të zgjidhet. Ata që janë vetëm do të jenë euforikë dhe do të argëtohen me miqësi të reja dhe emocionuese nga të cilat mund të lindin lidhje! Yjet sot ju japin pak fat për të kryer projektet tuaja. Besoni në veten tuaj!/b.l/noa.al/