Transmetuar më 12-02-2018, 11:34

Parakaloi me flamurin e Estonisë duke u bërë pjesë e lojërave olimpike dimërore që po mbahen në Korenë e Veriut.

Por bukuria e saj nuk kaloi pa u vënë re, sa që mediat ndërkombëtare e kanë cilësuar si sportisten më të bukur të Olimpiadës.

Saskia Alusalu, është patinatorja estoneze e cila në muajin prill do të mbushë 24 vjeçe.

Në sajë të hijeshisë së saj dhe trupit si modele, Saskia u vlerësua si më e bukura e të gjitha sportisteve.

Për t’u bindur më shumë lidhur me këtë konstatim, shfletoni galerinë e fotografive. /a.y/noa.al