Transmetuar më 01-02-2018, 18:23

Makina me të cilën ata udhëtonin është bërë copë-copë nga përplasja e fuqishme, e cila i ka kushtuar jetën ish-basketbollistit të NBA, Rasual Butler, dhe bashkëshortes së tij, Lea LaBelle.

Aksidenti i frikshë ka ndodhur në Kaliforni. Butler, 38 vjeç, dhe gruaja e tij 31-vjeçare Lea LaBelle u vranë kur Range Roveri i tyre u kthye dhe u rrëzua në Los Anxhelos, rreth orës 2 të mëngjesit të së mërkurës.

 Vetëm tre ditë para vdekjes së shokut, ish-lojtari i i NBA kishte postuar një postim të ëmbël në Instagram ku lëvdonte fëmijën e tij të vetëm, Raven, të cilin ai e kishte nga një marrëdhënie e mëparshme.

“Vajza ime është kaq (valë deti) yyyy! Shpirti i saj, stili, kreativiteti, intelekti, pasioni dhe mirëkuptimi për moshën e saj është një gjë e bukur kur sheh, të bën të ndihesh një baba krenar!”, ka shkruar ai. /k.k/noa.al/