Transmetuar më 31-01-2018, 20:12

Milan dhe Lazio rikthehen sërish në një tjetër përballje mes tyre, por këtë herë për Kupën e Italisë.

Takimi zhvillohet në orën 20:45 dhe luhet për gjysmëfinalen e “Kupës së Italisë”.

Ndërkaq të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare, teksa për miqtë luan titullar portieri shqiptar Thomas Strakosha.

Më poshtë keni formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma, Borini, Romagnoli, Bonucci, Abate, Locatelli, Biglia, Kessie, Bonaventura, Kalinic, Suso.

Lazio: Strakosha, Radu, Luiz Felipe, Caceres, Lukaku, Milinkovic, Leiva, Parolo, Basta, Imobile, Anderson.

Takimi i luajtur në fundjavën që lamë pas, i vlefshëm për “Serinë A”, përfundoi me rezultatin 2-1 në favor të kuqezinjve./a.k/noa.al/