Transmetuar më 28-01-2018, 15:14

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 29 janar 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Do të jetë një e hënë e ngarkuar për shenjën tuaj, por jeta e dashurisë nuk do të preket, veçanërisht për marrëdhëniet e konsoliduara. Gjeni momentin e duhur për t'i kushtuar kohë edhe partnerit/es tuaj. Takime të paqarta për beqarët, pak mundësi për të takuar dikë që mund t’i rrahë zemra. Hëna sot do t'ju vërë në një pozitë të përplasjes me angazhimet, por për fat të mirë Marsi ju jep energjinë që ju nevojitet.

Demi

Në frontin sentimental do të tregoni pak dëshirë për të rivitalizuar një marrëdhënie. A është vetëm një moment apo diçka që po thyhet? Mundohuni të kuptoni këtë. Ditë e bukur për beqarët të cilët do kenë takime pafund dhe njohje të reja. Sot ju nuk do të bëni asgjë për të fshehur një dembelizëm të caktuar në punë, padurimi juaj ndaj fillimit të javës së re profesionale është e qartë!

Binjakët

Ditë e qetë nga pikëpamja sentimentale, por dikush do të përpiqet t'ju tërheqë në disa thashetheme. Kujdes nga pasojat. Zemrat e vetmuara mund të krijojnë plane të reja për të ardhmen, diçka lëviz në dashuri dhe ju jeni të lumtur. Ditë e mirë edhe për karrierën dhe biznesin. Luaj letrat e tua mirë, mund të mbështeteni në energjinë e madhe krijuese dhe këmbënguljen e pashembullt.

Gaforrja

Parajsa po përmirësohet për shumë nga shenjat, sot ju do të merrni gjithçka, madje edhe suksese në dashuri. Ndoshta ju mund të vërtetoni një bashkim, nëse keni lidhje ju mund të mendoni për stabilizimin e vetes. Beqarët duhet të kenë besim në intuitën e tyre, të marrin iniciativën nëse e konsideroni të përshtatshme. Ka mundësi të shkëlqyera për jetën profesionale, shfrytëzoni aftësitë manuale të ofruara nga Marsi.

Luani

Mundohuni të mos veproni në mënyrë impulsive në një çështje sentimentale që është e rëndësishme për ju. Çdo mospërputhje me partnerin/en duhet të sqarohet menjëherë. Për beqarët do të jetë një ditë ideale për të reflektuar: për lajmet në dashuri duhet të bëni ende durim! Planifikoni me kujdes çdo detaj në punë dhe para se të merrni iniciativa të rëndësishme, studioni me kujdes çdo lëvizje.

Virgjëresha

Marrëveshja sentimentale paraqitet e mbrojtur nga yjet gjatë gjithë ditës. Mbrëmja e çifteve të lumtur do të jetë e animuar nga kaq shumë gëzim dhe gjallëri. Beqarët do të duhet të jenë të kujdesshëm, sepse sot ata mund të kombinojnë disa probleme. Do të jeni shumë të stresuar në punë, por keni Saturnin në favor: rezultatet nuk do të dështojnë dhe kjo do t'ju ngushëllojë.

Peshorja

Sot ju jeni të pakënaqur nga Venusi, Saturni, Urani dhe Hëna në Gaforre, që vënë në rrezik programet e ditës ose të mbrëmjes. As dashuria dhe kënaqësitë e jetës nuk ju pajtohen me veten tuaj. Humori luhatet edhe për beqarët, pak dëshirë për të shprehur veten. Në punë do hasni disa polemika, bëni çmos për të zgjidhur situatën.

Akrepi

Perspektiva të reja hapen për ju në sferën private. Pasioni do të shfaqet edhe për një atmosferë sugjestive. Nëse jeni në çift ju do të prekni qiellin me një gisht! Nëse jeni vetëm, shikoni përreth: dikush, për një kohë të gjatë, nuk i heq sytë nga ju ... Sot ju mund të keni pak vështirësi në punë, vendosni më shumë përpjekje dhe vullnet në atë që bëni.

Shigjetari

Ju duhet të prisni për projekte të rëndësishme, por mos kini frikë, ndjenjat mund të shërohen. Nëse jeni të sigurt për impulset që dërgon zemra juaj, atëherë lëvizni! Beqarët do të jetojnë një ditë veçanërisht të përshpejtuar dhe do të rrezikojnë ndjenjat e zemrës. Në punë do keni një ditë të qetë, kjo edhe falë bashkëpunimit të mirë me kolegët.

Bricjapi

Dita fillon me një hënë të keqe, por mos u merakosni. Të gjithë planetët janë në anën tuaj dhe nxitin marrëveshje në dashuri. Lajm i mirë edhe për beqarët, edhe nëse do të jetë e vështirë për të luftuar gjendjen e keqe. Duhet të jesh më shumë se kurrë i përpiktë në punën tënde nëse nuk dëshiron të provosh zemërimin e kolegëve. Ata nuk janë shkaku i humorit tuaj të keq.

Ujori

Venusi sot do t'ju garantojë një jetë dashurie të përsosur: nuk do të ketë dashuri për të humbur! Hyrja e Mërkurit në shenjë do të fillojë një periudhë plot me lajme dhe takime interesante. Miqtë e vetëm do të kenë një kohë të vështirë duke mbajtur erosin në gji. Bëjnë mirë të hidhen në veprim. Në planin financiar do keni nevojë për këshilla.

Peshqit

Ditë fantastike, falë armëpushimit midis Hënës dhe Neptunit. Në fushën emocionale gjithçka vazhdon bukur edhe nëse në mbrëmje hëna e kundërt do t’ju bëjë pak nervozë. Beqarët do të bëjnë takime të reja që do ta bëjnë ditën interesante. Shpirti konstruktiv dhe miratimi i njerëzve me ndikim do t'ju bëjnë një mjedis pune të pëlqyer. /b.l/noa.al/