Transmetuar më 22-01-2018, 17:28

Sipas astrologut të njohur Oscar Cainer, ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Marrja e kohës dhe dhënia e durimit ka përparësitë e veta. Është një shenjë e besimit dhe fuqisë. Ndonjëherë mosveprimi është rruga më e guximshme e të gjithëve. Pra, këtë javë duhet të merrni  kohën që ju duhet. Kur vepron, me idetë tuaja, ju mund të ndryshoni botën. Përsa i përket dashurisë, duhet të shikoni rreth jush. Duhet të shprehni më shumë dashurinë, që të tjerët ta kenë edhe më të qartë për gjërat që ju ndjeni.

Demi

Një mosmarrëveshjeje po i vjen fundi dhe ju nuk keni nevojë të mbroni veten. Ndërsa Marsi e lë shenjën tuaj të kundërt këtë javë, kjo ndihmon për të qetësuar një konflikt. Me Diellin tani në Ujor, duket që reputacioni juaj nuk është dëmtuar nga aftësia juaj për të luftuar. Por është koha t'i kujtoni njerëzve se jeni të aftë për dashamirësi dhe dhembshuri të madhe.

Binjakët

Si një Binjak, ju jeni të ndjeshëm, të pasionuar dhe të hapur. Vetëm për shkak se dikush nuk dëshiron të përballet me diçka, nuk do të thotë se nuk duhet. Marsi lëviz kundër shenjës suaj dhe Mërkuri bashkon Plutonin, qartësia juaj mund të bëjë një ndryshim të madh në jetën e dikujt këtë javë. Por është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend se pavarësisht sa të fuqishme janë ndjenjat tuaja, nuk janë në kontroll. Jepini lirinë që duhet zemrës suaj!

Gaforrja

Ju jeni të mirë në shitjen e koncepteve, ideve dhe madje edhe mënyrave të jetesës. Këtë javë do promovoni diçka që është e dobishme. Këtë fundjavë, mos u mashtroni duke besuar diçka pa kontrolluar faktet. Masa e Marsit mund të ketë ndikuar në nivelet e energjisë, kështu që në vend të veprimeve të guximshme, merrni në konsideratë të dëgjoni me kujdes dhe me kuptim. Dëgjojeni zërin tuaj!

Luani

Ndërsa dielli lëviz kundër shenjës suaj, ai e sjell vëmendjen tuaj te një shoqërues i veçantë. Ata kanë nevojë për ndihmën tuaj për të marrë një vendim të vështirë. Ju do  bëni përpjekje për t'i mbështetur ato. Mirësia juaj nuk mbaron asnjëherë. Lëvizja e Diellit përqendron vëmendjen tuaj tek një person i veçantë. Kini besim në të gjithë dashurinë rreth jush këtë javë.

Virgjëresha

Ideja juaj e tanishme mund të bëjë një ndryshim aq të thellë saqë do duket si një nga vendimet më të ndjeshme që keni bërë ndonjëherë. Lidhja e Mërkurit me Plutonin sugjeron që zgjidhjet e komunikimit mund të gjenden. Nuk ka pushtet të madh në bërjen e detajeve të vogla, ose në thënien e tre fjalëve të vogla.

Peshorja

Njerëzit që kanë njohur varfërinë janë më së shumti të kualifikuar për të kuptuar vlerën e parave. Marsi po del nga qielli që qeveris burimet tuaja, sapo Dielli është bashkuar me Venusin në zonën që inkurajon bujarinë. Por ju nuk duhet të jeni të pasur që të jeni në gjendje të ndiheni të pasur këtë javë. Nëse ndani atë që mbani në zemrën tuaj, do të merrni diçka që paratë nuk mund të blejnë. Me çdo hap përpara në rritje, ju jeni duke krijuar të ardhmen tuaj. Lidhja e Diellit me Venusin sugjeron që ju duhet të veproni shpejt!

Akrepi

Pasi të ndjeni një nuancë emocionesh, duhet të filloni të nxitoni lëvizjet. Kjo është një strategji e vështirë për të mësuar, por këtë javë, nëse e futni pasionin, mund ta ktheni vështirësinë në sukses. Ndërsa Mërkuri sipas intv bashkon Plutonin dhe nëse aplikon një strategji të mirë, do ta gjeni veten në një pozicion fitues.

Shigjetari

Marsi po lëviz në shenjën tuaj. Ndoshta ju tashmë mund ta ndjeni praninë e tij. Ju keni një vendosmëri për të arritur aty ku dëshironi të jeni. Edhe pse ka pengesa përpara, ti e di atë që mund të bësh për t'i kapërcyer ato. Shumë nga sfidat tuaja duket se janë shkaktuar nga vendimet e njerëzve të tjerë. Ju shkëlqeni me pasionin, dashamirësinë dhe dritën që ju karakterizon. Ndërsa Marsi kryeson në shenjën tuaj, ju lejon t’i tregoni ato cilësi me guxim dhe dashuri.

Bricjapi

Ndërsa Mërkuri, planeti i komunikimit lidhet me Plutonin e zymtë në shenjën tuaj, ndoshta ju keni të drejtë të shqetësoheni, sepse e ndjeni që po zhyteni  në vështirësi. Arritja e të kuptuarit nuk është e lehtë, por së shpejti do të kuptoni sa e vlefshme është. Lëvizja e Marsit, së bashku me ndihmën e Diellit dhe Mërkurit, sugjeron se këtë javë mund të përjetoni një moment qetësie dhe lumturie.

Ujori

Ndërsa Dielli bashkohet me Venusin në shenjën tuaj, ju kujtohet një informacion thelbësor: i vetmi person i cili është përgjegjës për ty, je ti! Kjo do të vijë si një goditje për këdo që mendon se ata mund të ndikojnë në mendimet dhe veprimet tuaja. Tani, do të zbuloni se ambiciet dhe vlerat tuaja janë më të qarta se kurrë. Kur ju jeni nën presion për të bërë diçka që nuk pajtoheni, nuk do të keni ndonjë vështirësi në gjetjen e zërit tuaj. Nëse po kërkoni një mënyrë për të shprehur diçka që është vështirë të thuhet, provoni një mënyrë të butë për të zbutur goditjen.

Peshqit

Diku në jetën tuaj, kishte konfuzion rreth asaj se kush duhet të marrë frenat për një çështje të veçantë. Çfarëdo që të ndodhë, nisma juaj do i bëjë përshtypje atyre përreth jush. Dhe, së shpejti, do të filloni të ndiheni shumë më të rehatshëm në rolin tuaj të ri. Kalimi i Marsit në Shigjetari lë të kuptohet në aventurë për të gjithë, kështu që nuk do të ishte befasi për të gjetur ngrohtësinë e ëmbël të një marrëdhënieje që lulëzon për ju.