Transmetuar më 08-01-2018, 20:55

Jeta e tre njerëzve u shua fatalisht sot, pasi u helmuan në shtëpinë e tyre, në rrethana ende të paqarta.

Ngjaja ndodhi në qytezën Vignole Borbera në Aleksandri të Italisë, raporton noa.al duke cituar mediat lokale.

Mariangela Mele e Luca Baroni Mattia Baroni morti per monossido

Burri 47-vjeçar Luca Baroni që shihni në foton më lart, me të shoqen 40 vjeçe Mariangela Mele dhe djalin e tyre 20-vjeçar, Mattia, (foto poshtë), gjendeshin në shtëpi, kur u helmuan për vdekje.

Padre, madre e figlio trovati morti nell'Alessandrino uccisi dalle esalazioni della caldaia

Ata u gjetën të pajetë nga policia e cila u njoftua nga fqinjë.

Dyshimet janë se helmi ka ardhur nga dyoksidi i karbonit që është çliruar në banesë, ndoshta nga një rrjedhje gazi në sistemin e ngrohjes dhe gatimit të shtëpisë. /noa.al/