Transmetuar më 07-01-2018, 11:30

Zonat bregdetare në Massachusetts, pranë Boston, u përfshinë nga një stuhi e acartë që përfshiu gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në qytezën e Revere, jo shumë larg Boston, u krijua një pamje e ngjashme si në arktik.

Disa mjete u bllokuan mes akullit, për shkak se uji i oqeanit mbuloi rrugët, ku me zbritjen e temperaturave nën zero ngriu gjithçka.

Pamjet që noa.al sjell në videon më poshtë po bëjnë xhiron e botës duke u përhapur me shpejtësi.

Gjithë skena u filmua në 4 janar dhe u publikua në rrjetet sociale. /a.y/noa.al