Transmetuar më 23-12-2017, 10:27

Nata e parë e Festivalit të RTSH shkoi për mrekulli, gjithçka ashtu siç ishte parashikuar, përveç një momenti pak të sikletshëm për një nga këngëtarët konkurrent.

Gjatë performancës së Redon Makashit, muzika ndali sapo ai kishte nisur të këndonte.

Redoni, si një artist profesionit që është, e mori me shumë sportivitet dhe kërkoi nga publiku në sallë një duartokitje për orkestrën.

Menjëherë në skenë u ngjit dhe Adi, i cili duke iu referuar kërkesës së Redonit tha: po një duartrokitje për orkestrën edhe pse ajo s’ishte në terezi.

U kuptua se gabimi ishte i orkestrës, por mbrëmjen e dytë të festivalit, Adi sqaroi se gabimi ka qenë në audion e jashtme të televizionit dhe jo i saj.

“Ka qenë një gabim në audion e jashtme të televizionit, jo i orkestrës. Orkestra e TVSH nuk mund të gabojë“, tha Adi./b.l/noa.al/