Transmetuar më 21-12-2017, 11:45

Mëngjesin e ftohtë të këtij dhjetori, ish-banorja e Big Brother Jona Kalemaj është bërë nënë për herë të dytë duke sjellë në jetë një vajzë.

Përmes një postimi në Instagram, Jona na ka treguar edhe vogëlushen e saj, edhe emrin që i kanë vënë. Duke qenë se jemi në muajin e festave, Jona ka zgjedhur për vajzën e saj emrin Santa. Me një poezi të shkurtër Jona i uron mirëseardhjen në jetë bukuroshes së saj.

“Mirëmëngjes e bukur botë

Mirëmëngjes i ftohti muaj

Ja ku erdha unë plot lot

Ja ku jam dhe unë mes tuaj

Botës sot ju shtova une

Kaq e vockël sa një dorë

Kam dhe emër, sot ma vunë

Është i shenjtë si ky dhjetor

Quhem SANTA, emri im

Qofsha kështu vërtet në jetë

Do e bej unë të parin urim

“Mirë se ju gjeta me shëndet”, ky është shkrimi i Jonës në Instagram. /b.l/noa.al/