Transmetuar më 19-12-2017, 22:33

Solstici i dimrit do jetë dita më e errët e vitit, dhe kjo falë një incidenti të rrallë kozmik që nuk ka ndodhur në më shumë se 350 vjet.

21 dhjetori parashikohet të jetë dita më e tmerrshme e vitit 2017.

Neil Spencer, astrolog, zbuloi se Solstici i këtij viti është i ndryshëm nga të tjerët, sepse për herë të parë që nga viti 1664, Dielli do të hyjë në Bricjap, vetëm disa orë pasi Saturn të bëjë të njëjtën ndryshim të saktë.

Kjo do të bëjë që Dielli dhe Saturni të jenë në të vërtetë një linjë, një fenomen që pritet të ketë pasoja të rënda.

Ai gjithashtu këshillon të jeni të kujdesshëm më 21 dhjetor, sepse çdo gjë që bëni atë ditë mund të ndjeheni me keq se zakonisht.

Solstici i dimrit shënon ditën më të errët dhe ditën më të shkurtër të vitit në hemisferën veriore, për shkak të Diellit që ndodhet në pozicionin më jugor, drejtpërdrejt mbi Tropikun e Bricjapit. /k.k/noa.al/