Transmetuar më 19-12-2017, 18:59

Kryeministri Edi Rama ka marrë një tjetër vlerësim, këtë radhë me shumë se në aspektin profesional, në atë estetik.

Shefi i qeverisë shqiptare është renditur ndër udhëheqësit më seksi në të gjithë botën. Sipas renditjes së faqes hottestheadsofstate.com, që realizon anketë çdo fundvit, Rama është renditur i nënti.

Vendin e parë e mban Justin Trudeau, kryeministri 45-vjeçar i Kanadasë, dhe renditet për të dytin vit radhazi si lideri më seksi në të gjithë globin.

Në këtë listë gjithashtu është renditur dhe ish-Presidenti Bujar Nishani, i cili gjendet në vendin e 123. Ndërsa i fundit në listë është është Kim Yong Oun

Lista me 10 liderët më seksi në botë:

Justin Trudeau, kryeministri Kanadasë Jasida Ardern, kryeministri i Zelandës së Re Tzigeme Kezar Naggel Ëangtsuk, mbreti i Butanit Enrique Pena Nieto, president i Meksikës Joeven Molise, presidenti i Haitit, Emmanuel Macron, Presidenti i Francës Kolinda Grabbar Kitaroviç, Presidenti Moe Jae-in, Presidenti i Koresë së Jugut, Eddie Rama, kryemnistiri Bjarni Benedictsson, Kyreministri i Irlandës Alexis Tsipras, kryeministri i Greqisë