Transmetuar më 13-12-2017, 00:00

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 13 dhjetor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarreveshje. Tregohuni sa më të matur me çdo gjë që do thoni. Beqarët do jenë të vendosur të përfitojnë sa më shumë nga liria e tyre. Tregohuni sa më vigjilentë në planin financiar.

Demi

Venusi do iu sjellë qëndrueshmërinë në çift sot. Si ju edhe partneri/ja juaj do tregoheni më serioze në lidhjen që keni krijuar dhe do thurni plane për të ardhmen së bashku. Beqarët nuk do kenë aventura kalimtare, por më në fund do gjejnë një person me të cilin ia vlen të krijosh një lidhje. Financat nuk do kenë asnjë ndryshim.

Binjakët

Ata që janë në çift do përjetojnë momente shumë të lumtura. Shfrytëzojeni ditën deri në sekondën e fundit sepse do ndiheni mjaft mirë. Nëse jeni ende në kërkim të partnerit/es ideal/e, bëhuni gati. Jupiteri do i shtojë mundesitë që të krijoni një lidhje. Financat do jenë të paqëndrueshme.

Gaforrja

Në jetën në çift do keni shumë probleme dhe me zor do kuptoheni. Kujdes me çdo gjë që do thoni dhe mos e humbni për asnjë moment komunikimin. Beqarët nuk do ndihen ende gati për të filluar një lidhje. Jeta profesionale do iu marrë gjithë kohën qe kane. Bëjini ballë tundimit për të shpenzuar pa pushim.

Luani

Ju dhe partneri/ja juaj do jeni të pandashëm sot ashtu si vëllezërit siamezë. Çdo gjë që do bëni do e bëni bashkë madje do bëni plane edhe për të ardhmen. Beqarët do kenë takime mjaft interesante. Përsa iu përket financave, mos u tregoni aspak të pamatur sepse kjo do iu kushtojë shtrenjtë.

Virgjëresha

Me Uranin dhe Neptunin në krah do kaloni momente të paharruara me partnerin/en tuaj sot. Ambienti do jetë sensual dhe mjaft romantik. Ata që janë të martuar do ripërjetojnë një muaj mjalti. Beqarëve nuk do iu mungojë aspak imagjinata duke qenë se do keni takime me shumicë. Falë vendosmerisë dhe këmbënguljes do i ekuilibroni financat.

Peshorja

Të gjithë planetët do jenë të favorshëm gjatë kësaj dite për jetën tuaj në çift, por plutoni do jetë ai që do sjellë më shumë të mira. Nëse jetoni bashkë dita do jetë më sensuale dhe e lumtur. Beqarët do ndihen të pashpresë, pa e ditur se një surprizë e madhe i pret në mbrëmje. Në sektorin e financave gjërat do shkojnë mirë.

Akrepi

Jeta në çift nuk do jetë e keqe gjatë kesaj dite por gjithsesi probleme të vogla do të ketë. Mos u mbyllni në vetvete, por shprehuni sa më shumë që të mundeni. Beqarët është më mirë të mos fillojnë një lidhje gjatë kesaj dite sepse më vonë do zhgenjehen tej mase. Në sektorin financiar do keni më shumë fat sesa zakonisht.

Shigjetari

Dielli do e mbrojë së tepërmi jetën tuaj në çift sot. Ai iu premton momente të mrekullueshme të mbushura me bashkëpunim. Shfrytëzojeni sa më shumë të mundni këtë ditë. Edhe beqarët do mund të realizojne disa nga ëndrrat e tyre. Më në fund mund të takoni edhe personin e duhur. Mërkuri, do iu ndihmojë me financat.

Bricjapi

Ju që jeni në çift as që duhet t’i mendoni aventurat jashtë lidhjes suaj. Kushtojini më shumë vëmendje atij që keni në krah dhe do ndiheni edhe vetë mjaft mirë. Zemra e beqarëve do jetë ndërmjet dy personave interesantë. Njihuni mirë me të dy dhe më pas vendosni. Në planin financiar do iu jepen mundësi shumë të mira.

Ujori

Rrethanat do bëjnë të mundur që lidhja juaj të përmiresohet sot. Megjithatë do ketë edhe shumë për të bërë ende. Tregohuni më tolerantë dhe mos kerkoni nga partneri/ja sakrifica. Beqarët do joshin pa pushim por as sot nuk do e gjejnë dot personin e ëndrrave. Bëni durim! Planetët do iu ndihmojnë në planin financiar.

Peshqit

Marrëdhenia juaj me partnerin/en do të thellohet edhe më shumë sot. Të nxitur nga Venusi ju do tregoheni më të kuptueshëm dhe më tolerantë. Beqarët falë planetëve do jenë edhe më magnetikë. Në çdo vend që do kaloni të gjithë do i kthejnë sytë nga ju. Tek financat Saturni do ndikojë negativisht. /b.l/noa.al/

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd