Transmetuar më 03-12-2017, 20:18

Një banorë e zonës së Novoselës ka treguar një episod ku ajo është përplasur me kryetarin e Bashkisë së qytetit të Vlorës.

Këtë gjë ajo e ka bërë të ditur, kur shtëpinë e saj e ka vizituar kryetari i PD Lulzim Basha.

Dhe sipas njoftimit për shtyp të PD-së, shtëpia e saj është përmbytur plotësisht dhe sipas banores nuk ka ardhur asnjë ndihmë nga shteti.

Banore: Dritan Leli më tha mua nuk ta solla unë shiun. i kërkova bar për bagëtinë se po më ngordhin matanë. S’ta solla unë shiuN më tha dhe ta ngrije barin se u lajmërua për 3 ditë. Kush ta ngrinte i thashë. Ta ngrinte çupa më tha. i thashë mos më jep mend mua dhe i thashë ik.

Banor: Dalin në televizior me paturpësinë më të madhe dhe thonë kemi sjellë ujë e ju kemi sjellë këtë dhe atë.

Basha: Ju kanë sjellë gjë?

Banori: Deri tani nuk ka ardhur njeri. zero. 

Basha: U kanë sjellë ujë apo ushqim?

Banorët: Jo jo fare (e.c/noa.al)

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd