Transmetuar më 28-11-2017, 20:50

Një efektiv policie është plagosur me armë zjarri këtë të martë në Tiranë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 19:30 në rrugën "Kongresi i Lushnjes", ku i plagosuri është Ermal Bregu 33 vjeçar, oficer i policisë në Komisariatin Nr.1

Sipas policisë, polici 33 vjeçar, jashtë orarit të punës, ka qenë në një lokal në këtë zonë, ku ka debatuar me dy banorë të lagjes.

Konflikti mes tyre ka degraduar deri në përdorimin e armës, aq sa njëri prej banorëve mësohet se ka nxjerrë pistoletën dhe e ka qëlluar policin.

Ai është dërguar në spital me plagë në pjesën e barkut dhe ndodhet jashë rrezikut për jetën.

Ndërkohë që autorët janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor po  punon për sqarimin e plotë te rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorëve.(e.c/noa.al)