Transmetuar më 28-11-2017, 16:37

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka nisur të ndjehet tashmë atmosfera e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Për këtë arsye, banorët kanë nisur zbukurimet, duke vendosur bredhin në shtëpitë e tyre. Mirëpo në krahinën e Sudburyt, në Massachusets transportimi i bredhave të nga banorët është kthyer në një problem.

Për këtë arsye, Policia u ka bërë thirrje drejtuesve të automjeteve që të tregohen në përgjegjshëm kur të transportojnë pemën, përndryshe do të ketë ndëshkime.

Dhe për ta ilustruar apelin e tyre, policia postoi në Twitter foton e një automjeti të ndaluar këtë të martë. Sepse siç shihet në foto, bredhi e ka mbuluar thuajse të gjithë makinën, duke vështirësuar pamjen për shoferin dhe u kthyer kështu në burim aksidenti.

"Departamenti i Policisë së Sudbury ju bën thirrje të transportoni pemët tuaja të festave me përgjegjësi," shkruante policia në njoftimin e saj në Twitter. 

Një problem ky jo i zakontë, por që policia në SHBA duket se e ka marrë seriozisht. (e.c/noa.al)