Transmetuar më 25-11-2017, 08:32

Ajo është një nga artistet më në zë shqiptare, me një karrierë të shkëlqyer në skenë dhe nga të paktat artiste që nuk bën kompromise me artin e saj.

Mariza Ikonomi ka një karrierë të gjatë si këngëtare, pasi prej vitesh është pjesë e skenave shqiptare.

Por për të rrallëherë përflitet për ndonjë lidhje dashurie, ose për diçka rreth jetës së saj private. Gjithsesi pyetja se kur do të martohet, është një pyetje që Mariza e dëgjon shpesh.

E ftuar ditën e djeshme në emisionin "Lart e poshtë", Mariza ka treguar se kush ia bën më shpesh këtë pyetje.

Nuk janë prindërit e saj, pasi ata nuk janë posesiv. Mariza ka zbuluar se njerëzit që takon në rrugë e pyesin gjithmonë për këtë gjë. Mariza me siguri po prej njeriu ideal për t’i thënë po…

“Nuk të thotë mami kur do martohesh?  “Jo as mami as babi dhe i falenderojë që nuk janë posesivë. Këtë ma kujtojnë njerëz që takoj kur dal në rrugë, më thonë hë ça po bën”, është shprehur Mariza. /b.l/noa.al/