Transmetuar më 20-11-2017, 15:23

Me një fokus të veçantë në ruajtjen e traditës, promovimin e historisë dhe kulturës, emrat e rrugëve në “Green Coast Luxury Resort” vijnë në një format ndryshe dhe shumë interesante.

I pozicionuar në Palasë, zonë me vlera të pasura historike dhe kulturore, ky resort me vila dhe apartament, sjell një lidhje unike të emërtimit të rrugëve me historinë e zonës.

Më poshtë po ju prezantojmë disa nga këto emërtime dhe shpjegimin për secilën prej tyre.

Rruga e Diellit: Vendndodhja gjeografike e Shqipërisë është e tillë që na mundëson të kemi 300 ditë diell në vit. Dielli lind dhe perëndon duke kaluar nëpër resort dhe në çdo çast e cep të resortit, pamja e diellit nuk mungon.

Rruga Cezar: Historia dëshmon Jul Cezari ka ndaluar në Palasë në betejat e tij dhe ka mjaft gojëdhëna për histori të tij dhe banorëve të Palasës, një prej të cilave është edhe beteja që Jul Cezari ka patur me kundërshtarin e tij Pompeun.

Rruga e Bardhë: Në krah të Resortit është një lumë me gurë të bardhë të cilët nën dritën e hënës ndriçojnë duke formuar rrugë të dukshme.

Eshtë orientuese nga errësira e detit dhe është pagëzuar me këtë emër nga luftëtaret grekë, të cilët orientoheshin në rrugëtimin e tyre ne det nga drita e këtyre gurëve të bardhë.

Rruga e Dodonës: Pema e Dodonës ose Pema e shenjtë e jetës e quajtur ndryshe, e cila ka edhe kurorë shumë të bukur.

Pemë që rritet e shpërndarë duke kërkuar shumë diell. Ndodhet në Malet e Çikës mbi Resortin.

Rruga Valanidhi: Pemë tipike e zonës së rivierës e quajtur ndryshe edhe Pema Mbretërore, për shkak se qëndrojnë të veçuara nga njëra-tjetra dhe në kërkim të kontaktit me diellin.

Rruga Marè: Mareja është një nga bimët tipike të zonës ku po ndërtohet resorti.

“Green Coast Luxury Resort” i dedikohet natyrës, kulturës dhe historisë duke i ruajtur dhe promovuar ato.

Image may contain: outdoor

Guidat turistike në natyrë, ekskursionet, ngjitjet në mal, noti, peshkimi, zhytjet, kanoe, hedhja me parashutë, do të jenë vetëm disa nga eksperiencat qe iu dhurojnë emocione të forta.

No automatic alt text available.

Afërsia me brigje të tjera të bukura si Dhërmiu, Himara, Saranda, e kthejnë “Green Coast Luxury Resort” dhe Palasën, në destinacion të preferuar.

Image may contain: plant, tree, sky and outdoor

Green Coast Luxury Resort” ofron shumëllojshmëri në vila dhe apartamente dhe kujdes të veçantë në ofrimin e shërbimeve, ku përfshihen bar restorante, water park, wellness & SPA, fusha sportive, supermarket, fast food, farmaci, qendër shëndetësore, pishina, etj.

Image may contain: sky, tree and outdoor

“Green Coast Luxury Resort” përveç se ofron eksperiencën unike dhe destinacionin e preferuar, vjen si një investim i sigurt në vite, nëpërmjet menaxhimit profesional dhe koncepteve risi.

No automatic alt text available.

Green Coast Luxury Resort” po ndërtohet nga Balfin Group, grupi më i madh dhe inovator i investimeve në vend dhe një ndër më të mëdhenjtë në rajon, i cili është i mirënjohur në treg me markat e tij si TEG, QTU, Jumbo, Neptun, Spar Albania, markat fashion si Mango, Cortefiel, Okaidi, e shumë të tjera. 

Për më shumë informacion vizitoni faqen greencoast.al, këtu, ose kontaktoni në [email protected]/ +355 662020252.

Mos humbisni edhe:

“Green Coast”, të blesh një pronë për të fituar

Ka apo nuk ka resorte në Shqipëri? Kjo është çështja!

Shëtitorja e Green Coast merr çmimin e parë nga prestigjiozja “The Plan”

Lonely Planet vlerëson: Ja cili është destinacioni i pushimeve në Rivierë

VIDEO/ Zbuloni detajet e të vetmit resort në Shqipëri, “Green Coast Luxury Resort”

Ajo që i mungonte mrekullisë së Rivierës... Tani jetoje!

Më shumë mbi “Green Coast” gjeni këtu.Image may contain: outdoor