Transmetuar më 16-11-2017, 08:25

Vrau vajzën e tij të sapolindur sepse nuk pushonte së qari, por pati të njëjtin fat kur e futën në qeli.

Bëhet fjalë për 22-vjeçarin anglez Liam Deane, nga Wakefield, West Yorks, i cili u gjet i vdekur në qelinë e tij këtë të martë, i vrarë nga një tjetër i dënuar, si ndëshkim për vrasjen e së bijës.

I riu ndodhej në qeli qysh prej muajit korrik, i arrestuar për vrasjen e vajzës së tij Luna, e cila ishte vetëm dy ditëshe.

Ai pranoi fajësionë në gjykatë, duke deklaruar se krimi ndodhi pasi humbi kontrollin, për shkak se nuk arrinte të pushonte të bijën, shkruan noa.al.

Nëna e foshnjës kishte rënë të flinte dhe ishte Liam ai që po kujdesej për të, por për shkak të të qarave të shumta, nisi ta godasë pa rreshtur me grushta në kokë.

E mitura u dërgua në spital me dëmtime të shyumta, por gjeti vdekjen një ditë më vonë. /a.y/noa.al