Transmetuar më 13-11-2017, 21:33

Suksesin e Shqipërisë e ka përsëritur edhe përfaqësuesja e Kosovës gjatë mbrëmjes së sotme.

Kosova mundi në miqësoren e zhvilluar sot në mbrëmje Letoninë me rezultatin 4-3.

Takimi u luajt në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

Golat për Kosovën u shënuan Rrahmani, Muriqi, Rashani dhe Halimi, ndërsa për miqtë Kluskins dy dhe Sabala.

Kjo ishte ndeshja e parë për Kosovën që luan në vendin e vet që prej pranimit në UEFA dhe FIFA.

Gjithashtu po sot edhe Shqipëria fitoi në transfertë përballë Turqisë me rezultatin 3-2./a.k/noa.al/