Transmetuar më 12-11-2017, 22:08

Kjo mund të cilësohet si një prej ngjarjeve që nuk ka asnjë lloj shpjegimi për atë se çffarë ka ndodhur. Një fëmijë i vogël, në një provincë të Kinës, u diagnostikua me kancer.

Dhe sikur të mos mjaftonte kjo e keqe, ai u braktis edhe nga nëna e tij.

Sapo mësoi lajmin, mamaja e Hu Haoyang e la atë në spital dhe mori me vete edhe dollarët që ishin kursyer për kurimin e tij.

Baba i tij, Hu Xiaofei që punon si fermer i kërkoi bashkëshortes që të kthente paratë, duke e frikësuar me idenë se policia mund të përfshihej në ngjarje, shkruan “The Sun”.

Deri tani kanë mbledhur rreth 113 mijë paund për kurimin e tij, por nuk është e mjaftueshme ndërkohë që vogëlushi vazhdon të qajë nga dhimbjet që ka.

Djali u diagnostikua me hepatoblastoma, kancer i mëlçisë që ndodh rrallë herë te fëmijët e vegjël. Hu bëri disa seanca kimioterapie, por i duhet të bëjë transplantim./a.k/noa.al/