Transmetuar më 09-11-2017, 19:13

Shuhet në moshën 80-vjeçare aktorja e njohur Karin Dor.

Aktorja gjermane ndërroi jetë mëngjesin e ditës së sotme në shtëpinë e pleqve në qytetin e Munichut.

Dor ka qenë e njohur për rolin e agjentes famëkeqe në filmin për James Bondin, “You Only Live Twice”, ku është paraqitur me rolin e Helga Brandt.

Aktorja ishte martuar tre herë gjatë jetës së saj dhe la pas vetëm një djalë.

Filmi i fundit ku ajo ka luajtur është në vitin 2015 në “The Misplaced World”, ku u paraqit me rolin e Rosas.