Transmetuar më 01-11-2017, 19:41

Ndërron jetë legjenda e muzikës së viteve 70, Keith Wilder.

Wilder ishte pjesë e grupit Heatëave, dhe njihet për hitet “Always and Forever”, “Boggie Nights” dhe “Groove Line”.

Wilder ndërroi jetë në moshën 65-vjeçare në gjumë.

Kohëve të fundit Wilder kishte shfaqur probleme serioze me shëndetin.

Lajmi është njoftuar nga kushëriri i tij, muzikanti Billy Jones.

Grupi ku ka qenë pjesë Wilder ishte i nominuar për 2 çmime Grammy, por nuk kishte fituar.

“Always and Forever” ishte hiti më i madh i grupit Heatwave.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd