Transmetuar më 27-10-2017, 23:03

Maskat më të mira, janë padyshim ato që nuk bëhen me preparate kimike dhe gjenden me çmime nga më të ndryshmet në dyqane, por ato që bëhen në kushtet e shtëpisë.

Kjo është një maskë antirrudhë dhe qetësuese me efektivitet për fytyrën tuaj.

Kjo maskë përbëhet nga patate, kos dhe vaj ulliri.

Ajo shërben për ta bërë lëkurën tuaj më elastike dhe të butë.

Përgatitja:

Merrni një patate.

Valojeni deri sa të bëhet e butë, i hiqni lëkurën, shtoni një lug kos dhe 10 pika vaj ulliri.

I përzieni së bashku derisa të krijohet një masë homogjene.

Përhapeni maskën në fytyrë dhe qafë.

Lëreni për 20 minuta.

Pastaj shpëlajeni me ujë të ngrohtë.