Transmetuar më 25-10-2017, 09:57

Një minator ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në qytetin e Bulqizës.

33-vjeçari, i identifikuar si Liman Keta mësohet se është zënë nga masivi i shkëmbinjve brenda galerisë D.

Ai ka qenë duke punuar kur ka pasur një shkëputje të gurëve brenda galerisë çka i ka shkaktuar edhe vdekjen.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet në lidhje me ngjarjen e rëndë. /b.l/noa.al/