Transmetuar më 17-10-2017, 14:14

Rikthehen mbrëmjen e sotme emocionet e Uefa Champion League me ndeshjet e treta të grupet E, F, G dhe H ku konkretisht pritet të luhen 8 ndeshje.

Por vëmendja do jetë vetëm në dy prej tyre, në përballjen Real Madrid me Totenham dhe Manchert City me Napolin .

Këto ekipe pritët ti japin një spektakël dhe emocione të forta mbrëmjes së sotme.

Për ndeshjen e Mançesterit dhe Napolit surprizat kanë filluar që tani pasi përballja e tyre në stadiumin e Mançesterit rrezikon të mos zhvillohet për shkak të stuhisë "Ophelia" që pritet të godas Anglinë.

Meteorologët kanë paralajmëruar se erërat pritet të jenë mbi 190km/h ç’ka e bënë të pamundur dhe të rrezikshme përballjen e tyre. /b.l/noa.al/