Transmetuar më 09-10-2017, 21:39

Mbyllet me rrjeta të paprekura pjesa e parë e takimit Shqipëri-Itali.

Takimi i vlefshmë për kualifikueset e Botërorit “Rusi 2018” po luhet në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.

Pjesa e parë u mbyll pa shumë raste konkrete.

Kjo është ndeshja e fundit në këto kualifikime dhe ndërkohë lojtarët zbritën në fushë me këto formacine:

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Veseli, Agolli, Hysaj, Basha, Memushaj, Grezada, Kaçe, Roshi, Sadiku.

Italia: Bufon, Kielini, Darmian, Bonuçi, Spinacola, Kandreva, Galjardini, Parolo, Insinje, Imobile, Eder./a.k/noa.al/