Transmetuar më 07-10-2017, 09:45

Mund të visheni mirë, të keni një punë të mrekullueshme, dhe të jeni të bekuar me bukuri, por filtrimi është magjia e vërtetë e tërheqjes, e veçanërisht kur është fjala për përshtypjet e para që i lini. Në fakt, filtrimi i mirë është më efektiv sesa pamja e mirë, dhe filtrimi është diçka që mund të mësohet, Portali i njohur për horoskopin, Zodiac Mind ka publikuar një artikull se si flirtojnë shenjat e horoskopit.

Dashi

Ata nuk kanë kohë të jenë strategjikë, ua thonë troç.

Demi

Sensualë, sepse ata gjithmonë presim momentin e duhur për të qenë sharmantë.

Binjakët

Duke ju ngacmuar, sepse kështu janë të aftë t’ju bëjnë për vete.

Gaforrja

Me maturi, kujdes, sepse nuk duan të refuzohen.

Luani

Nëse ata janë të interesuar, ju do e merrni vesh sepse Luanët nuk e fshehin.

Peshorja

Një miksim mes të qepurit të turpshëm dhe të drejtpërdrejtë. Sipas intv, ata do bëjnë gjërat e vogla të cilat ju bëjnë të qeshni.

Virgjëresha

Bëjnë shumë pyetje sepse janë mjeshtër të gjuhës së trupit dhe mund t’ju lexojnë nga shumë larg.

Akrepi

Elektrizues sepse e keni të vështirë t’u rezistoni.

Shigjetari

Ata flirtojnë me të gjitha mënyrat, por nëse ua vështirësoni gjërat, largohen.

Bricjapi

Me strategji sepse lëvizjet e tyre janë të mirëmenduara dhe “pro” apo “kundër” janë të planifikuara.

Ujori

Modestë sepse ata fejohen vetëm atëherë kur ata duan dhe nëse ju jeni ndryshe nga të tjerët

Peshqit

Të magjishëm sepse ndonjëherë mund të japin përshtypjen e keqe, sidomos me tërheqjen kur ju shikojnë në sy. /b.l/noa.al/