Transmetuar më 01-10-2017, 17:15

Kryendeshja e jaës së shtatë në “Serinë A” është ajo që do të luhet sot në orën 18:00.

Milan dhe Roma do të luajnë takimin mes tyre në “San Siro” k të dyja skuadrat do të luajnë për fitore.

Milani aktualisht pozicionohet në vendin e gjashtë në renditje me 12 pikë, po aq sa Roma një vend më lart dhe me një ndeshje më pak.

Më poshtë keni formacionet zyrtare:

Milan: Donnarumma; Musacchio, Bonucci, Romagnoli; Borini, Kessie, Biglia, Calhanoglu, Rodriguez; André Silva, Kalinic.

Roma: Alisson; Peres, Manolas, Fazio, Kolarov; De Rossi, Strootman, Nainggolan; Florenzi, El Shaaraëy, Džeko./a.k/noa.al/