Transmetuar më 11-09-2017, 19:46

Procesi i plakjes dhe ushqyerja me gji mund bëjnë që gjoksi juaj të humbasë formën dhe elasticitetin. Ky është një problem për shumë gra në mbarë botën.

Nëse keni të njëjtin shqetësim, atëherë ka një metodë fantastike që ju vjen në ndihmë. Kjo përzierje natyrale me 2 përbërës shumë të dobishëm forcon gjoksin tuaj duke i dhënë atij formën e duhur.

Përbërësit: 1 lugë çaji fara fenugreek (i gjeni në dyqanet e bimëve mjekësore) 3 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja dhe përdorimi: Hidhini përbërësit në një enë të vogël dhe vendosini në zjarr. Gatuajini derisa të merrni një përzierje në ngjyrë të errët, shkruan Shije.al. Hiqeni enën nga zjarri dhe lëreni përzierjen të ftohet pak. Më pas aplikojeni në gjoks me lëvizje rrethore për 10 minuta, nga poshtë –lart. Përsëriteni procesin 2-3 herë në ditë për një muaj rresht dhe gjoksi juaj do të rifitojë formën e humbur.