Transmetuar më 12-08-2017, 21:39

Video e mëposhtme tregon se si funksionon ligji i mbijetësës për kafshët.

Pamjet tregojnë momentin kur një luaneshë tenton të sulmojë një hipopotam.

Kundërpërgjigja është vërtetë e ashpër.

Hipopotami qendron i shtrirë në terezinë e tij por kthehet sapo pikas luaneshën nga pas.

Pasi ngrihet hipopotami e kam me nofulla luaneshën, e ngre në ajër dhe e përplas përtokë.

Video është realizuar në një park kombëtar në Kenia.

Mund ta shihni më poshtë./a.k/noa.al/