Transmetuar më 06-08-2017, 23:23

Nga Përparim Kabo

Agim une nuk mund te ta pranoje kurre ate qe shkruan Atdhe i Deshtuar...per klasen politike pushka top te befte por beteja eshte ketu dhe jo atje...Po e them dhe po ta perseris se shume peshtyne mbi atdheun brenda dhe jashte atdheut...Formuloji me mire fjalite qe mos krijosh paqartesi sepse ketu ne kete status qe ke hedhur sot spjegohesh ndryshe dhe me qarte, ose je bere me i kthjellet dhe me i vetkontrolluar.

Ne kete vend qe quhet Shqiperi Agim nuk ka vetem hajdute dhe kriminel pa c'ka shume nga ata jane ne majen e pushtetit. Ka dhe njerez te ndershem qe punojne me perkushtim ndaj nese flet ne menyre te pergjitheshme i fyen dhe ata.

Une po te pyes hapur po te jesh burre thuaji kush jane baballaret e kombit qe jane te zhytur deri ne mjeker ne mjellin e droges qe ti ju drejtohesh...Kush???

Ku i ke pare ti ata pse nuk i denocon qe ta ndimosh popullin dhe atdheun tend...?!

Kur iken nga vendi fjala e thene eshe jashte kuvendit.

Une te uroj suksese ne punen tende se kur une te kam degjuar dhe duartrokitur ne hyrje te viteve 90-te te tjeret as te njihnin e as e dinin se cili ishe...vitet e arta te Hungarise...mos i harro.

Une te dua Agim sa me do ti jo me shume por as ti e as une nuk mund te mos kemi te paren Shqiperine qe behet me e mire po te luftojme per te !

Mendo se nese nje numur i madh njerezish jane lenduar nga ajo qe shkruajte ke se cfare te shohesh brenda vetes...Nje dite do te kthehesh ketu dhe do shohim se si do te duket atdheu qe te rriti. Ngado qe te shkosh Agim Hushi nga Shqiperia do te jesh!

Qëndrimet e autorit janë personale, nuk paraqesin vijën editoriale të NOA.al