Transmetuar më 04-08-2017, 17:07

Skuadra franceze e Paris Saint-Germain prezanton përforcimin e ri, dhe më të rendësishëm të saj.

Skuadra franceze prezantoi gjatë ditës së sotme brazilianin që la Barcerlonën, Neymar.

Presidenti i PSG-së Nasser Al-Khelaifi, së bashku me përforcimin e ri, Neymar, mbajtën një konferencë për media gjatë prezantimit.

Transferimi i brazilianit ka thyer çdo rekord në botën e futbollit.

Ai është transferuar nga Barcelona në Paris për 222 milionë euro.

Neymar u transferua te PSG, pas një sherri që brazilini pati në stërvitje me një shok skuadre./a.k/noa.al/