Transmetuar më 15-07-2017, 12:43

Fotografia e mëposhtme në pamje të parë, mund të duket normale por diçka misterioze ka tërhequr vëmendjen e shumë njerëzve në internet.

Nëse e shihni më mirë dhe më afër, do të vëreni se në derën e Kështjellës Crathes në Skoci, është shfaqur një fantazmë.

Fotografia u kap nga Bill Andreë, gjatë vizitës që bëri në kështjellën e shekullit të 16-të baskë me vajzën e saj, mbesën dhe nipin.

Dera ishte mbyllur në kohën kur Coleen vërejti hijen në foto, kështu që kontaktoi stafin për të marrë ndonjë shpjegim.

Sipas gojëdhënave, dy fantazma lëvizin në këtë kështjellë prej një kohë të gjatë, të cilat shfaqen në përvjetorin e vdekjes së tyre.

Menaxheri i pronës James Henderson tha për MailOnline se një numër vizitorësh kanë raportuar “prani misterioze” përreth kështjellës./a.k/noa.al/