Transmetuar më 12-06-2017, 20:31

Ka edhe kështu. Të martohesh, por femrën që do ta kesh pjesën tjetër të jetës në krah, e sheh vetëm ditën e dasmës për herë të parë.

Dhe kur e sheh, kupton se ke marrë për grua, një “monstër”, nga pamja.

Kang Hu, nga Shiyan, në provincën Hubei të Kinës ky djalë 33-vjeçar që shikoni në fotot, u tmerrua kur pa të shoqen.

Ishte kaq e shëmtuar, sa mendoi përnjëherësh shumë gjëra: Do ta shihnin të tjerët me të dhe do t’i prishte imazhin atij.

E pastaj, duke menduar se jeta e tij kaq e pat u sul të mbytet në lumë.

Megjithatë, para se të shkojë të mbytet, vendosi ta njoftojë gruan e tij, nuse prej pak orësh, 30-vjeçaren Na Sung.

I tha se do të vriste veten duke i pohuar se po e bënte pikërisht se ajo ishte shumë e shëmtuar.

Momentet dramatike të përpjekjes për t’u mbytur, përfunduan me shpëtimin e tij pasi iu afruan policë, të cilët më pas u shprehën për mediat lokale:

“Ishte një moment i papëlqyeshëm për të gjithë. Nusja ishte zhgënjyer, familja e saj u zemërua keq dhe miqtë e të dyve u tronditën”, - tha një nga punonjësit e policisë.

Kurse një shok i të riut, tha: “Kang ka një shije shumë të veçantë tek gratë por ata e kishin të detyruar të martohet me këtë vajzë”. /noa.al/”.