Transmetuar më 13-03-2017, 19:34

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Sokol Cikalleshi ka shënuar golin e tij të parë me skuadrën Akhisar Trabzonspor të Turqisë. Ai e nisi ndeshjen si titullar dhe besimin e trajnerit e shpërbleu duke shënuar një gol të bukur me kokë.

Ndoshta paraqitja e Cikalleshit do të shërbejë si një measzh i fortë edhe për trajnerit Xhani De Biazzi i cili nuk i ka dhënë shumë hapësira sulmuesit. /k.k/noa.al