Ja kur turistët do shkojnë në Hënë
Transmetuar më 28-02-2017, 11:35

Brenda 2018 hëna do të vizitohet nga turistët “hapësinorë “. Lajmi është bërë i ditur nga "Space X", kompania që është pronare e makinave elektrike si  Tesla, Elon dhe Musk.  Dy vizitorët fatlumë nuk mund të zbresin në Hënë, por vetëm sa do të rrotullohen rreth saj. Nuk dihet identiteti i vizitorëve, por duket se tashmë ata kanë paguar për udhëtimin e pazakontë.

Ky nuk është angazhimi i vetëm i dhënë nga Musk, sipërmarrësin e pasur me origjinë nga Afrika e Jugut, i cili është vlerësuar nga Forbes si një nga njerëzit më me ndikim në botë. Kompania e tij  "Space Exploration Technology Corporation", lajmëroi se vitin e ardhshëm do të zbarkohet me një kapsulë në Mars./noa. al

Loading...
Loading...