Transmetuar më 25-11-2016, 01:31
Përbërësit

12 Mexican Pikantwurst

4 lugë salcë domateje

2 lugë mjaltë

2 lugë piper pluhur

2 thelpinj hudhër, të shtypura

gjysmë rigon i thatë ose 9g rigon i freskët

Përgatitja

Nxehim furrën në 220C/200C.

Rregullojmë Mexican Pikantwurst në një tavë pjekjeje dhe i lëmë të piqen për 10 minuta.

Ndërkohë, përziejmë të gjithë ingredientët e mbetur bashkë sipas radhës dhe shtojmë një lugë ujë.

Hedhim salcën e domates sipër Mexican Pikantwurst dhe i përziejmëa mirë.

I lëmë të piqen për 30 minuta të tjera deri sa Mexican Pikantwurst të kenë marrë ngjyrë të artë.