Transmetuar më 17-08-2016, 08:09
Cilësohet si një prej ishujve më të bukur në botë dhe kush ka qenë e konfirmon një gjë të tillë.

Bëhet fjalë për ishullin Palawan në Filipine, i cili është vlerësuar nga National Geographic Traveler, revista Travel + Leisure etj., si një nga ishujt më të bukur në botë.

Me ujë të kristaltë, gjelbërim që të deh, ky ishull duket si i dalë nga përrallat, madje është cilësuar si parajsa mbi tokë. Për më tepër shfletoni galerinë e fotografive./a.y/noa.al