Transmetuar më 01-03-2024, 23:29

Në foto janë Roland dhe Elidon Hoxha, babë e bir që humbën sot tragjikisht jetën nga shpërthimi në Lushnje.

Shpërthimi ndodhi në një magazinë në ndërtim e cila është në pronësi të deputetit të PS, Bujar Çela.

Nga ky shpërthim u regjistruan disa të plagosur, mes tyre dhe vetë deputeti Çela. Ai iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Babë e bir ndodheshin në një vinç dhe aksidentalisht prekën telat e tensionit të lartë, lëvizje e cila i mori jetën.

I riu kishte vetëm pak kohë që ishte kthyer nga emigracioni.

Sot ishte dita e parë e punës për të dy.

Paraprakisht dyshohet se shkak për shpërthimin është bërë një vinç që ka prekur linjën e tensionit të lartë.

Elidon Hoxha

Roland Hoxha

Të plagosur:

Sokol Lumi

Bujar Cela

Sajmir Korreshi

Ilia Sota

Lunedi Golemi

Ervis Sharka

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd