Transmetuar më 01-03-2024, 16:24

Rritet numri i të plagosurve nga shpërthimi fatal në Lushnje

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Lushnjë ku janë konfirmuar një person i vdekur dhe katër të plagosur në gjendje të rëndë.

Ngjarja ndodhi pasdrekën e sotme te rrethrrotullimi i ish uzinës së plastmasit pranë një magazine te zona industriale në Lushnjë, raporton noa.al.

Noa.al konfirmoi zyrtarisht shpërthimin nga drejtoria e Policisë së Shtetit që tha se ka një të vdekur dhe disa të plagosur.

Viktima është identifikuar, ai është Landi Verçani,  manovratori i vinçit, informon noa.al.

Dyshimet janë se një vinç ka prekur linjën e tensionit të lartë duke pasur me një shpërthim në magazinën që gjendet pranë kapanomeve të tregtisë ushqimore.

Noa.al konfirmoi nga ministria e Brendshme se ka një person të vdekur dhe disa të plagosur ku mes tyre është është edhe deputeti i Partisë Socialiste, Bujar Çela.

Pamje nga vendi i ngjarjes ku ndodhi shpërthimi, linja që kalon mbi magazinë është mbi 5 mijë volt

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd