Transmetuar më 31-07-2022, 13:30

Horoskopi javor i Dashit nga Paolo Fox, përkthyer ekskluzivisht nga noa.al Pesë yje për Dashin: Mund të ketë disa situata humori të keq në lidhjen tuaj, madje edhe çiftet më të afërta do të duhet të përballen me kohë të vështira. Nuk duhet të kemi shumë pritshmëri nga këto ditë. Në punë përfitoni nga çdo mundësi (do të ketë disa të tilla).

Horoskopi Paolo Fox Demi Katër yje për Demin: Mos e humbni dëshirën për të filluar nga e para. Lidhja nuk ka marrë fund domosdoshmërisht. Nëse vërtet besoni në të, bëni një sakrificë të vogël. Nga ana tjetër për ata që duan të bien në dashuri, kjo mund të jetë koha e përshtatshme. Fillimi i gushtit sjell njohje të reja, (mos i humbisni). Sa i përket punës, do t’ju duhet kohë për të ndrequr disa gjëra, veçanërisht në sferën ekonomike.

Horoskopi i Binjakëve Katër yje për Binjakët: Lajme të mira në lidhje me dashurinë. Kjo është java e duhur për të përballuar ndonjë problem apo për të nisur ndonjë raport nga e para. Në punë do të ketë disa ndryshime, mund të ndiheni më konfuzë, por mos u shqetësoni.

Horoskopi i Gaforres Katër yje për shenjën e Gaforres: Do të ketë mundësi të reja përsa i përket dashurisë. Ndoshta, kjo javë do të jetë vërtet vendimtare. Nëse keni dëshirë të deklaroheni, tani është koha e duhur për ta bërë atë. Në punë mos u shqetësoni, do të ketë shumë gjëra që mund t’i përmirësoni gjithmonë me kalimin e kohës.

Horoskopi i Luanit Pesë yje për Luanin: Jeni me fat në dashuri. Dhe duhet të përfitoni prej saj. Thjesht mos e jepni veten, nëse doni që dikush të tregojë interes për ju! Nuk do të keni asgjë për të humbur dhe gushtin mund ta nisni me një ‘bagazh’. Në punë, vazhdoni të vendosni veten në qendër, në plan të parë, do të ketë gjithnjë e më shumë mundësi që me kalimin e kohës do të materializohen.

Horoskopi i Virgjëreshës Katër yje për shenjën e Virgjëreshës: Mos u nxitoni. Këto janë ditë kur ju duhet të merrni kohën tuaj dhe të kuptoni vërtet se çfarë dhe kë dëshironi në krah. Lajmet do të vijnë në shtator, ndaj pushoni dhe përpiquni të shijoni këto ditë të papara. Në punë, vazhdoni të shtyni përpara idetë tuaja, përpiquni të jeni gjithnjë e më konkret në diçka.

Horoskopi i Peshores Tre yje për shenjën e Peshores: Këto janë ditë disi të vështira, do të ketë disa vështirësi që do ju sjellin pak stres dhe melankoli. Por mos kini frikë sepse janë ndjenja kalimtare Në punë, nga ana tjetër, pavarësisht se gjërat kanë ndryshuar, jeni gati për të hyrë në një fazë më pozitive.

Horoskopi i Akrepit Tre yje për shenjën e Akrepit: Sigurisht që ka gjëra për të zgjidhur, por nuk duhet të lini kokën pas tyre. Do të keni situata të reja për të rregulluar, mjafton t’i përballoni ato. Në dashuri, pra, mund të njihni një person që do t’ju bëjë vërtet "zbor".

Horoskopi i Shigjetarit Pesë yje për shenjën e Shigjetarit: Jupiteri është në anën e çifteve. Nëse gjërat nuk janë ende të qarta, në këto javë do të jenë të kulluara si kristali. Nuk është gjë e keqe të dëshironi pak qetësi, të përqendroheni në të dhe të lini gjithçka mënjanë. Për punën do t’ju duhet stilolaps dhe letër. Nga kjo javë do të filloni të organizoni takimet dhe planet tuaja të vitit 2023.

Horoskopi i Bricjapit Tre yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit: Largohuni nga njerëzit që ju vënë vetëm në ankth dhe stres. Mos u ndjeni fajtor për këtë, ju keni nevojë për relaks. Nëse ju pëlqen të jeni vetëm, këto ditë janë të duhurat. Në punë ka shumë për të bërë, por kjo nuk do të thotë se janë lajme të këqija, përkundrazi.

Parashikimet për Ujorin Katër yje për Ujorin: Mundohuni t’i jetoni momentet ashtu siç e shihni të arsyeshme. Nuk ka asgjë që mund ose duhet t’ju shqetësojë, kështu që shumë gjëra do të zgjidhen dhe shumë të tjera do të ndryshojnë. Përqendrohuni vetëm në atë që mendojnë të tjerët. Lajm i mirë për punën. Projektet tuaja do të fillojnë të realizohen.

Horoskopi i Peshqve Katër yje për të lindurit në shenjën e Peshqve: Jeni persona që ju shohin si të rëndësishëm. Por këto ditë ndiheni të mënjanuar dhe kjo gjë po ju lëndon. Mos u mbytni nga këto mendime, edhe ju e dini që kjo nuk është e vërteta. Edhe në punë, i merrni vetë situatat nën kontroll. /noa.al