Transmetuar më 17-06-2022, 10:25

SHBA- Tmerr në jë familje në SHBA. Një baba monstër nga Illinois, i akuzuar se i mbyti tre fëmijët e tij në një vaskë ka lënë një shënim për gruan e tij.

Mediat kanë zbuluar se Jason Karels 35-vjeç ka shkruar në shënimin e tij:

‘Nëse unë nuk mund t’i kem fëmijët, nuk do t’i kesh as ti’.

35-vjeçari tani ndodhet në burg për vdekjen e fëmijëve: Bryant, 5, Cassidy 3-vjeç dhe Gideoni dy vjeçar.

Të miturit u gjetën të vdekur në shtëpinë e Karels në periferi të Çikagos të Round Lake Beach të hënën.

Oficerët e zbuluan shënimin pasi shkuan në rezidencë për të kryer një kontroll me kërkesë të nënës së fëmijëve, Debra Karels, e cila nuk ishte në gjendje të takonte burrin e saj.

Ata panë gjakun e Jasonit në të gjithë shtëpinë pas përpjekjeve të tij të dështuara për të vrarë veten. Jason u arrestua pasi një ndjekje nga policia përfundoi në një aksident në Joliet, Illinois.

Pas përplasjes, Karels bëri deklarata për oficerët e policisë duke treguar se ai i mbyti fëmijët e tij në një vaskë një nga një.

Ngjarja ka tronditur opinionin publik dhe ky nuk është rasti i parë kur prindërit, për shkak të problemeve mes tyre, hakmerret te fëmijët. nypost/noa.al