Transmetuar më 24-04-2022, 09:09

GREQI– Pas Bosnjes, një tërmet tjetër godet vendin fqinjë Greqinë.

Protothema raporton se tërmeti ka qenë me thellësi 8.3 km ndërsa epiqendra e tij ishte 24 kilometra në jug të Kassos.

Dy ditë më parë tërmeti me magnitudë 5.7 ballë goditi Bosnje Hercegovinën, ndërsa lëkundjet u ndjenë në Shqipëri, Kosovë, Mal të Zi, Maqedoni e Veriut, Serbi, Itali, Slloveni dhe Kroaci.