Transmetuar më 13-04-2022, 19:06

Mot e diell dhe vranësira kalimtare do të mbizotërojë ditën e nesërme në vendn tonë. Edhe nesër pritet të kemi mot të qëndrueshëm, ndërsa temperaturat do të shkojnë deri në deri 25° C në zonat bregdetare.

Ditën e enjte do të vijojë moti i qendrueshëm. Përgjithësisht do të mbizotërojë moti i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Era parashikohet të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e 1-8m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 6 deri 23°C

në zona e ulëta 7 deri 26°C

në zona bregdetare 9 deri 25° C